Okos városok Magyarországon, T-City Szolnok tapasztalatai (Q.BF13)

Időpont:
2015. 04. 27. 16:15

Az Okos város mellékspecializációnk keretén belül Kulcsár Sándor, a Magyar Telekom T-City projektjének vezetője tart vendégelőadást, a Q épület BF13-as termében. Az előadásra minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Rövid tartalom:

• Kiválasztási folyamat, miért pont Szolnok?
  • Miért áll egy ilyen kezdeményezés élére egy telekommunikációs cég, Friedrichshafen vs. Szolnok.
  • Eredeti célok és ami megvalósult (az elmúlt hat év tervei és projektjei).
  • Az innováció módjai: elefántcsonttorony vs. közösen a célcsoporttal (együttműködés módjai).

Konzekvenciák:

• mi is az okos város, milyen iskolákat különböztetünk meg;
  • a három plusz egy pillér, ez miként jelenik meg a DNFP-ben (Digitális Nemzet Fejlesztési Program);
  • milyen gazdaságossági és fenntarthatósági kritériumoknak kell mindenképp megfelelni;
  • hogyan tovább? Magyar rögvalóság, lehetőségek.

Az előadóról:

Kulcsár Sándor (Üzletfejlesztési szakértő, Magyar Telekom)

A Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen végezett 2003-ban. Az egyetem alatt az informatika és innováció területén kezdett dolgozni. 2003-tól hazai informatikai vállalatoknál projektvezetési feladatokat látott el, részt vett a fejlesztési stratégiák megalkotásában. 2008 óta a Magyar Telekom Innovációs és Üzletfejlesztési Igazgatóságát erősíti. Innovációs szakértőként feladata a T-City projekt vezetése, új projektek indítása, életciklus menedzselése, termékesítése.