József Nádor Emlékérem Sallai Gyulának - Gratulálunk!

BME ünnepi szenátusi ülésén a harmadik napirendi pontként az egyetem legrangosabb kitüntetése, a József Nádor Emlékérem átadása következett. A díjazottak kimagasló oktató-nevelő és tudományos munkájuk, és a Műegyetem fejlesztése érdekében kifejtett tevékenységükért kapták a rangos elismerést. A kitüntetésben részesült a Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánhelyettese előterjesztésére Sallai Gyula Antal, a Távközlési és Médiainformatikai Tanszék egyetemi tanára.

Sallai Gyula professzor pályafutása hozzájárult a BME hazai és nemzetközi elismertségéhez. A mérnöki menedzsment szakterületen iskolateremtő, rektor-helyettesként szervezési és stratégiaalkotó tevékenységet végzett. A hazai távközlő hálózat korszerűsítésében, az infokommunikációs stratégiai és szabályozási kultúra kibontakozásában meghatározó tudományos és szakmai vezető szerepet játszott. Sikeres, nagy hatású vállalati karrierről váltott egyetemi oktatói és vezetői feladatokra. Tudását rendszerező, átadni szerető és tudó, stratégiai gondolkodású iskolateremtő szakember és felsőfokú pedagógus, aki körül pályája során rendszeresen kialakult a gondolatokat továbbvivő mag. Sokrétű tapasztalatai nagyban gazdagították az egyetemet. Professzor emeritusként is aktív, mind az oktatásban, mind a kari szakmai-tudományos közéletben (részlet a laudációból).