Gratulálunk! Prof. Németh Géza a BME egyetemi tanára

Gratulálunk Németh Gézának!

Egyetemi tanári kinevezését 2023 szeptember 5-én személyesen vette át kinevezését Novák Katalin köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.

A BME-TMIT professzora több évtizede oktat magyar és angol nyelven beszédtechnológiával, interakciós rendszerekkel és mesterséges intelligenciával kapcsolatos tantárgyakat, melyek anyagát munkatársaival együtt folyamatosan bővíti és aktualizálja. Igazi iskolateremtő: a hazai és nemzetközi, tudományos kutatási és közéleti tevékenységében aktívan részt vesz, a BME-TMIT SmartLabs Beszédkommunikáció és Intelligens Interakciók Laborcsoport létrehozója és vezetője. Innovációival folyamatosan jelen van az ipari kutatás-fejlesztés frontvonalában. Tehetséggondozásban példaértékűen gyümölcsöző a munkája a mesterséges intelligencia, az interakciós rendszerek és a beszédtechnológia interdiszciplináris területein.

Gratulálunk az eddigi eredményekhez, és jó erőt, egészséget kívánunk a továbbiakhoz is!