IEEE Konferencia-szereplés Miamiban

Gyorsjelentés az ide IEEE/IFIP NOMS 2023 konferenciáról, ahol tanszékünk nagy számban képviseltette magát

Dolgos héten van túl a magyar delegáció - véget ért az idei legnagyobb hálózatmenedzsment-konferencia. Az IEEE/IFIP Network Operations and Management Symposium-ot (NOMS) idén 2023. május 8-12 között rendezték Miamiban, Floridában.

Tanszékünkről 11 kutató utazott és szerepelt: Balogh Marcell, Czentye János, Dóka János, Hegedűs Csaba, Konrád Márk, Pasic Alija, Pelle István, Mogyorósi Ferenc, Nagy Bálint György, Szabó Marcell, Varga Pál
Rajtuk kívül a magyar delegációban szerepelt Pepó Tamás (KUKA Robotics) egy közös  Ericsson-Kuka Robotics-BME-TMIT cikkel, és Leiter Ákos (Nokia) is, egy, a BME-HIT munkatársaival közösen szerezett cikkel.

A megjelent cikkek a következők

- Cost-optimal Operation of Latency Constrained Serverless Applications: From Theory to Practice
János Czentye ( BME), Istvan Pelle ( BME), Balázs Sonkoly ( BME)

- Performance of a TDOA Indoor Positioning Solution in Real-World 5G Network
Péter Revisnyei ( BME), Ferenc Mogyorósi ( BME), Zsófia Papp (Ericsson Research), Istvan Toros (Ericsson Research), Alija Pasic ( BME)

- Impact of Network Resource Management On Quality of Industrial Processes
Geza Szabo (Ericsson), Zalán Trombitás (BME), József Peto ( BME), Thorsten Lohmar (Ericsson), István Komlósi (KUKA Robotics), Tamás Pepó (KUKA Robotics), Attila Vidács (BME), Mátyás Andó (Eötvös Loránd University)

- Enabling Scalable Smart Vertical Farming with IoT and Machine Learning Technologies
Csaba Hegedus (BME), Attila Franko (BME), Pal Varga (BME), Stefan Gindl (Research Studios Austria), Markus Tauber (Research Studios Austria)

-Digital Twins in Industry 5.0: Challenges in Modeling and Communication
Marcell Balogh (BME), András Földvári (BME), Pal Varga (BME)

-Towards an Edge Cloud Based Coordination Platform for Multi-User AR Applications Built on OpenSource SLAMs
Balázs Sonkoly (BME), Bálint György Nagy (BME), János Dóka (BME), Zsófia Kecskés-Solymosi (BME), János Czentye (BME), Bence Formanek (Ericsson Research), Dávid Jocha (Ericsson Research), Balázs Péter Geró (Ericsson Research)

- Analyzing self-similarities in network traffic, water levels, and currency exchange rates
Pal Patrik Varga (Delft University of Technology), Pal Varga (BME), Daniel Ficzere (BME)

- Federated learning for vehicular coordination use cases
Laszlo Toka (BME), Mark Konrad (BME), Istvan Pelle (BME), Balázs Sonkoly (BME), Marcell Szabo (BME), Bhavishya Sharma (Indian Institute of Technology Hyderabad), Shashwat Kumar (Indian Institute of Technology Hyderabad), Madhuri Annavazzala (Indian Institute of Technology Hyderabad), Sree Teja Deekshitula (Indian Institute of Technology Hyderabad), Antony Franklin A (Indian Institute of Technology Hyderabad)

- Digital Map Generation Workflow Demonstrated on ZalaZONE Automotive Proving Ground Elements
Árpád Somogyi (BME), Tamas Tettamanti (SZTAKI -  Eötvös Loránd Research Network), Pal Varga (BME), Zsolt Szalay (BME), Dániel Baranyai (BME), Tamás Lovas (BME)

- A Comprehensive Performance Analysis of Stream Processing with Kafka in Cloud Native Deployments for IoT Use-cases
Istvan Pelle (BME), Bence Szoke (BME), Abdulhalim Fayad (BME), Tibor Cinkler (BME), Laszlo Toka (BME)

További megjelenések

A NOMS konferenciasorozat 2020-as és 2022-es évjáratának főszervezője Varga Pál volt - előbbinek Doug Zuckermann, utóbbinak Lisandro Granville társaságában. A szervezőbizottságban idén is szerepet kapott: a kiemelt szakértői kerekasztal (Distinguished Expert Panel) szervezőjeként, Laurent Ciavaglia mellett.
A kerekasztal idei téma a "Fenntarthatóság, a reziliens hálózati szolgáltatások, és a mesterséges intelligencia volt". A panelben egyik nem-műszaki értelemben vett sajátosság volt, hogy négy kutató-mérnök kolléganő vett benne részt: Nur-Zincir Heywood, Ritu Chadla, Eve Schooler és Imen Grida Ben Yahia.

Emellett Varga Pált két nyitóelőadásra (keynote) is felkérték. Hétfőn a közös 2nd IEEE/IFIP International WS on Technologies for Network Twins (TNT) & 4th WS on Management for Industry5.0 (MFI5.0) rendezvényen tartotta
"ABCDEF6G - Technology enablers filling the gap for Industry 5.0 " című előadását. Ezután panelistaként részt vett a "Hálózatok és kiberfizikai rendszerek digitális ikerpárja" témában szervezett kerekasztal-beszélgetésen is.

A 2nd IEEE/IFIP International WS on Intelligence Provisioning for Network and Service Management in Softwarized Networks (IPSN) rendezvényen pedig az
"AI-based solutions to support 6G in the Cloud – from design to operation" című előadása hangzott el.

Mindemellett egy Keynote előadás levezetésében is szerepelt: Ehab Al-Shaer, a Carnegie Mellon University professzorának biztonságtechnikai Keynote előadásánál. Érdekes volt: hogyan lehet a malware-eket kijátszani úgy, hogy igazából a rendszerünk biztonsági tesztelését csinálják támadás helyett.

Jövőre: Szöulban

Jövőre Szöulban, Dél-Koreában lesz ez a konferencia. Reméljük, sok cikkünk megjelenik majd ott is.