TMIT témák, kiváló kidolgozással - TDK

Mivel foglalkoznak a TMIT-es hallgatók?

A TMIT-re jellemző témákat a díjnyertes TDK dolgozatok tükrözik legszebben. Íme egy válogatás. Gratulálunk a díjazottaknak!

Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) 2020

1. díjat kapott:
Mogyorósi Ferenc (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Átviteli hálózatok regionális hibák elleni védelme
Konzulens: Dr. Pašić Alija (TMIT)

2. díjat kapott:
Béres András (Neurális hálózatok szekció)
Minta-hatékony mély megerősítéses tanulás véletlenszerű kinézetű környezetekkel
Konzulensek:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT), Moni Róbert (TMIT)

2. díjat kapott:
Unyi Dániel (Neurális hálózatok szekció)
Gráf konvolúciós neurális hálózatok és bioinformatikai alkalmazásaik
Konzulens: Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

2. díjat kapott:
Hajdú Zsombor (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Minimális költségű hálózati topológia bővítés regionális hibák ellen
Konzulensek: Dr. Tapolcai János (TMIT), Dr. Pašić Alija (TMIT)

2. díjat kapott:
Thuróczy Bertalan (Jelfeldolgozás szekció)
Élettani paramétereket monitorozó, viselhető orvostechnikai eszköz
Konzulensek: Dr. Varga Pál (TMIT), Sárközy Péter (MIT)

Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) 2018

1. díjat kapott:
Antal János Benjamin, Elekes Márton
Gráf információs rendszerek összehasonlító teljesítménymérése
konzulenseik: Marton József Ernő (TMIT), Szárnyas Gábor (MIT)

1. díjat kapott:
Nagy Balázs
DDoS támadások észlelése FPGA-alapú eszközökkel, ezredmásodperces reakcióidővel
konzulense Dr. Varga Pál (TMIT)

2. díjat kapott:
Haja Dávid
Alkalmazásfüggetlen Big Data erőforrás elosztás
konzulense Dr. Toka László (TMIT)

 


TDK 2020

 

1. helyezést kapott

Unyi Dániel (Neurális hálózatok szekció)
Gráf konvolúciós neurális hálózatok és bioinformatikai alkalmazásaik
Konzulens: Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

Béres András (Neurális hálózatok szekció)
Minta-hatékony mély megerősítéses tanulás véletlenszerű kinézetű környezetekkel
Konzulensek:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT), Moni Róbert (TMIT)


2. helyezést kapott

Ficzere Dániel (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Mobilhálózat illesztése ipari hálózati protokollokhoz és alkalmazásokhoz
Konzulensek:Dr. Varga Pál (TMIT), Soós Gábor (Magyar Telekom Nyrt.), Frankó Attila Ernő (TMIT)

Szabó Kristóf, Mrázik Tamás, Tóth Bence (Intelligens rendszerek)
Dinamikus ipari munkafolyamat végrehajtás szolgáltatásalapú megközelítéssel
Konzulens: Dr. Varga Pál (TMIT)

Németh Marcell (Képfeldolgozás szekció)
Neurális háló alapú few-shot tanulás új betegségek képi felismeréséhez
Konzulens: Dr. Szűcs Gábor (TMIT)

Almási Péter Béla (Neurális hálózatok szekció)
Valós környezetbeli önvezető ágens tanítása mély megerősítéses tanulással és szimulátorbeli paraméterrandomizációval
Konzulens: Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

Lőrincz Zoltán (Neurális hálózatok szekció)
Imitációs tanulás a Duckietown környezetben
Konzulensek: Szemenyei Márton (IIT), Moni Róbert (TMIT)


3. helyezést kapott

Horváth Petra Rebeka (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
IP forgalomválasztási táblák tömöríthetőségének időbeli vizsgálata
Konzulens: Dr. Rétvári Gábor (TMIT)
 
Makai Lajos Bence (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Az LTE és 5G NR dinamikus spektrum-megosztás lehetőségei és korlátai
Konzulensek:Dr. Varga Pál (TMIT), Barta József (Magyar Telekom Nyrt.)

Horváth Márton Áron (Jelfeldolgozás szekció)
Kar mozgásának felismerése mélytanulás segítségével
Konzulens: Dr. Fehér Gábor (TMIT)

Dobreff Gergely, Molnár Márton (Képfeldolgozás szekció)
Valós idejű, felhőalapú videóelemző platform modellezése és optimalizálása
Konzulensek: Dr. Toka László (TMIT), Dr. Pašić Alija (TMIT)

Burján Viktor (Neurális hálózatok szekció)
Ajánlati könyv feldolgozás és modellezés grafikus kártyák segítségével
Konzulens: Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

TDK 2019

1. helyezést kapott

Hajdú Zsombor (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Minimális költségű hálózati topológia bővítés regionális hibák ellen
Konzulensek: Dr. Tapolcai János (TMIT), Dr. Pašić Alija (TMIT)
 
Mogyorósi Ferenc (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Átviteli hálózatok regionális hibák elleni védelme
Konzulens: Dr. Pašić Alija (TMIT)

Thuróczy Bertalan (Jelfeldolgozás szekció)
Élettani paramétereket monitorozó, viselhető orvostechnikai eszköz
Konzulensek: Dr. Varga Pál (TMIT), Sárközy Péter (MIT)

Fodor Balázs, Nagy Ádám Zsolt, Dobreff Gergely (Modellezés és szimuláció szekció)
Adaptív AI alapú automatikus skálázás Kubernetesben
Konzulensek: Dr. Sonkoly Balázs (TMIT), Dr. Toka László (TMIT)
 
Nagy Attila, Boros Ábel (Neurális hálózatok szekció)
Neurális architektúra keresés minta-hatékonyságának javítása megerősítéses tanulással
Konzulensek: Abed Hamdi (TMIT), Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

 
2. helyezést kapott

Ficzere Dániel (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
5G alkalmazás-típusok forgalmi mintáinak azonosítása és modellezése
Konzulensek:Dr. Varga Pál (TMIT), Soós Gábor (Magyar Telekom Nyrt.)

Revisnyei Péter, Dobreff Gergely (Jelfeldolgozás)
Teljesítményoptimalizálás a labdarúgásban
Konzulensek:Dr. Pašić Alija (TMIT), Dr. Toka László (TMIT)

Knoll Zsolt (Képfeldolgozás szekció)
Hierarchikus struktúrájú adathalmazok spektrális klaszterezése
Konzulensek:Dr. Szűcs Gábor (TMIT), Papp Dávid (TMIT)

Kiss Richárd, Pogány Domonkos, Sándor Dániel (Neurális hálózatok szekció)
Implicit visszacsatoláson alapuló kollaboratív szűrős ajánlórendszer mély neurális hálóval
Konzulens:Dr. Szűcs Gábor (TMIT)
 
Gróf Attila (Neurális hálózatok szekció)
Kép alapú forgalomelemzés mély tanulás alapon
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

 
3. helyezést kapott

Vida Gergely Bernát (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Adatvezérelt eszköz-menedzsment az ipari digitalizáció többszereplős folyamataiban
Konzulensek:Dr. Varga Pál (TMIT), Frankó Attila Ernő (TMIT)

Huszti Dorottya (Neurális hálózatok szekció)
Szövegdokumentumok összefoglalóinak automatikus előállítása
Konzulens:Dr. Szűcs Gábor (TMIT)

Csanálosi Gábor (Képfeldolgozás szekció)
Sportkamerákkal történő adatgyűjtés kihívásainak kezelése a labdarúgásban
Konzulensek:Dr. Pašić Alija (TMIT), Dr. Toka László (TMIT)

Bunth Tamás (Szoftver szekció)
Kamerafelvétel alapú távolságbecslés mély neurális hálóval
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

 

TDK 2018

1. helyezést kapott

Haja Dávid (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Alkalmazásfüggetlen Big Data erőforrás elosztás
Konzulens:Dr. Toka László (TMIT)

Frankó Attila Ernő (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Eszköz-követés a digitalizált ipari folyamatokban
Konzulens:Dr. Varga Pál (TMIT)

Elekes Márton, Antal János Benjámin (Információs rendszerek szekció)
Gráf információs rendszerek összehasonlító teljesítménymérése
Konzulensek:Szárnyas Gábor (MIT), Marton József Ernő (TMIT)

Reizinger Patrik (Neurális hálózatok szekció)
Súlymátrix-alapú, sztochasztikus regularizációs technikák vizsgálata mély neurális hálózatokban
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)
 

2. helyezést kapott

Nagy Balázs (Beágyazott rendszerek és hardver szekció)
Nagy teljesítményű hálózat monitorozó rendszer fejlesztése és optimalizációja
Konzulens:Dr. Varga Pál (TMIT)

Pető József (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Hálózati karakterisztikák változásainak vizsgálata kiberfizikai gyártó rendszerekben
Konzulensek:Dr. Molnár Sándor (TMIT), Dr. Vidács Attila (TMIT), Szabó Géza (Ericsson Magyarország Kft.)

Nagy Ádám Zsolt, Fodor Balázs (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Kubernetes és Gardener AutoScaling funkciójának teljesítményanalízise
Konzulensek:Dr. Sonkoly Balázs (TMIT), Németh Balázs (TMIT)

Vajda Levente, Pető József (Modellezés és szimuláció szekció)
A moduláris robotika alkalmazása a jövő gyárában: Egy szimulációs tanulmány
Konzulens:Dr. Vidács Attila (TMIT)

Almási Péter Béla (Neurális hálózatok szekció)
Kettős expozíciós képek készítése mély tanulás alapon
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

Gróf Attila (Neurális hálózatok szekció)
Vezetést segítő funkciók fejlesztése okostelefonra mély tanulás alapon
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

 
3. helyezést kapott

Ficzere Dániel (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
IoT eszközök fogyasztásának és adatátvitelének vizsgálata NB-IoT és Cat-M1 hálózaton
Konzulensek:Dr. Varga Pál (TMIT), Soós Gábor (Magyar Telekom Nyrt.)

Hegyi István (Hálózattervezés és szimuláció szekció)
Nyilvános servereless szolgáltatások teljesítményvizsgálata
Konzulens:Dr. Maliosz Markosz (TMIT)

Nadia Hajjej (Információs rendszerek szekció)
Realisztikus nyelv-ultrahang képszintézis Generative Adversarial Network segítségével
Konzulens:Dr. Csapó Tamás Gábor (TMIT)

Bereczki Márk (Jelfeldolgozás, képfeldolgozás szekció)
Objektum lokalizálás képeken mély neurális hálóval
Konzulens:Dr. Szűcs Gábor (TMIT)

Révy Gábor (Neurális hálózatok szekció)
Objektum felismerés YOLO mély tanuló algoritmussal
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)

Pilinszki-Nagy Csongor (Neurális hálózatok szekció)
Hierarchikus Temporális Memória optimalizálása szekvencia tanuláshoz
Konzulens:Dr. Gyires-Tóth Bálint (TMIT)