Nyertes kutatói pályázatok – gratulálunk!

A kutatói kezdeményezésű témapályázat (K_17) c. felhívásra alapkutatási pályázatokat lehetett benyújtani. Bíró József és Kóczy T. László a TMIT egyetemi tanárai 4-4 évre nyertek támogatást.

A pályázatok címei:

Bíró József: Távközlési szolgáltatások optimális leképezése felhő számítási architektúrákra diszkrét matematikai módszerekkel

Kóczy T. László: Komplex rendszerek modellezése és kezelése a számítási intelligencia módszereivel

Az először 2017-ben meghirdetett, „Fiatal kutató által kezdeményezett” témapályázat (FK_17) a 40 évnél fiatalabb kutatók önálló tudományos munkáját ösztönzi. A felhívásra alapkutatási programok megvalósítására vonatkozó pályázatot lehetett benyújtani, amely azt célozta, hogy a pályázó fiatal kutató saját kutatócsoportban önálló kutatást indíthasson. Informatikai-villamosmérnöki területen összesen 4 pályázó kapott támogatást, ebből 3 a TMIT-ről: Csapó Tamás Gábor, Gulyás András, Szaszák György.

A pályázatok címei:

Csapó Tamás Gábor: Artikulációs mozgás alapú beszédgenerálás

Gulyás András: A természet által használt útvonalak tulajdonságainak vizsgálata valós hálózatokban

Szaszák György: Mély tanulás alapú szemantikus reprezentációk kiterjesztése prozódiai-akusztikai jellemzőkkel beszéd automatikus tartalmi kivonatolásában és összefoglalásában

Nagyszerű siker, újabb lehetőségek a tudományos kiválóságok erősítésére, gratulálunk!

Információ a pályázati eredményekről: http://nkfih.gov.hu/palyazatok/tamogatott-projektek