Útvonalválasztási problémák kutatása a modern távközlésben

Témavezető (TMIT):
Doktori iskola:
Informatikai Tudományok Doktori Iskola
Kiírás dátuma:
2012. 01. 06
inaktív
Téma leírása:

A kutatási téma leírása: A hálózati útvonalválasztás az a létfontosságú funkcionalitás, mely az adatátvitelhez szükséges továbbítási útvonalak kialakításáért felel. Az útvonalválasztás sokfajta témát lefed, úgy mint útválasztás és csomagkapcsolás, hibajavítás, forgalommenedzsment, erőforráslefoglalás, stb. Az útvonalválasztás tehát az egyik legalapvetőbb funkcionalitás a modern telekommunikációs hálózatokban, és épp ezért kulcsfontosságú, hogy jobban megértsük a működését mind elméleti, mind pedig gyakorlati értelemben.

Kutatási feladatok:

• gyors hibajavítási módszerek vizsgálata, tranziens hurkok kialakulásának megakadályozása Ethernet és IP hálózatokban.
  • a gyors hibajavítást elősegítő hálózatoptimalizálási módszerek kidolgozása.
  • forgalommenedzsment, központosított és elosztott algoritmusok vizsgálata és összehasonlítása.
Labor, csoport:
Nagysebességű hálózatok laboratórium (HSN Lab)