Inf BSc Információs rendszerek TMIT ágazat (2023-tól)

Célkitűzés:
A tanszék ágazata az adatokkal, információkkal, tartalmakkal kapcsolatos feladatokkal foglalkozik. Az adatok, információk mindennapi életünk nélkülözhetetlen részévé váltak, mennyiségük nő (Big Data), így a kezelésüknél és elemzésüknél különböző megoldandó problémák merülnek fel. Az ágazaton a tartalmak intelligens feldolgozásához szükséges gépi tanulást – beleértve a legújabb mélytanulási metódusokat is – valamint az adatelemzéshez szükséges prediktív analitikai módszereket oktatjuk, valós adathalmazokon Python környezetben bemutatva az adattudomány módszereinek hatékonyságát. A megszerzett tudás egyrészt az iparban azonnal hasznosítható, másrészt van lehetőség elméleti elmélyülésre és tudományos fejlődésre is.

Ágazati tárgyak

Ágazati laboratórium