Inf BSc Intelligens hálózatok specializáció (2023-tól)

Célkitűzés:
Az egyre gyorsabb, intelligensebb, mindenütt jelenlevő hálózatok teremtik meg a lehetőséget a mindennapi életünk egyre több területén központi szerepet játszó felhő rendszerek és komplex alkalmazások megvalósításához. Az intelligens hálózatok legújabb generációja a technológiák széles körét integrálja, többek között a felhő alapú hálózati architektúrák, a hálózatszoftverizáció, a hálózati vezérlési síkjának és adatsíkjának programozása (szoftver alapú hálózatok, hálózati funkciók virtualizálása), és a gépi tanulás alapú hálózati intelligencia alkalmazásával. Ennek eredményeként lehetőség nyílik hálózati funkciók és architektúrák elosztott, rugalmas, programozható megvalósítására, új hálózati szolgáltatások fejlesztésére, széles körű adatgyűjtésre és gépi tanulásra alapozott intelligens hálózat- és szolgáltatásmenedzsment módszerek alkalmazására, kooperatív és elosztott üzemeltetési megoldások, dinamikus hálózatkonfigurálás, megbízhatóbb és hatékonyabb, autonóm intelligens szolgáltatások megvalósítására. A specializáció célkitűzése a hallgatók korszerű hálózatos ismereteinek elmélyítése elsősorban az alábbi irányokban: rádiós hálózatok, szoftver alapú hálózati funkciók és a hálózati szolgáltatások üzemeltetéstámogatása. A cél elméletileg megalapozott, megfelelően felépített, rendszerezett és hasznosítható ismeretanyag és készség szintű tudás átadása a jövő hálózatainak átfogó megismeréséhez, fejlesztéséhez és működtetéséhez az ágazatok szűkebb szakterületeinek megfelelően.